Tagi

, , , , , , ,

Wirus Policja- ukash

Jeśli Twój komputer jest zablokowany, i widzisz „Twój komputer został zablokowany” zawiadomienie od organu ścigania z prośbą do zapłaty grzywny poprzez  kod Paysafecard możemy z całą pewnością stwierdzić, że padłeś ofiarą wirusa.

W nowszej wersji wirusa widać tylko biały ekran bo załadowaniu się systemu operacyjnego.

Wirus policyjny jest rozpowszechniany za pośrednictwem różnych środków. Szkodliwe strony internetowe, lub legalne strony internetowe, które zostały złamane, mogą zainfekować komputer wykorzystując luki w systemie operacyjnym i instalować się bez wiedzy użytkownika.

Inną metodą, rozpowszechniania wirusa jest spam zawierający zainfekowane załączniki lub odsyłacze do zainfekowanych stron internetowych. Cyberprzestępcy wykorzystują spam z wymyśloną informacją np o dostarczeniu przesyłki kurierskiej przez firmę DHL czy UPS. Najczęściej jest to informacja o próbie dostarczenia paczki do ciebie, której nie udało się dostarczyć  z jakiegoś powodu. Czasami wiadomości mówią o potwierdzeniu dokonania odbioru przesyłki.  Tak czy inaczej, nie można się oprzeć ciekawości co mail z danej firmy oznacza – i otworzyć załączony plik lub link, a co za tym idzie zainfekowanie komputera wirusem.

Po zainstalowaniu się wirusa otrzymujemy wiadomość iż nasz komputer został zablokowany przez służby mundurowe ze względu na dystrybucję materiałów pornograficznych czy treści chronionych prawami autorskimi.

Wirus weelsof bo pod taką nazwą widnieje w Polsce  spowoduje zablokowanie komputera i wszystkich aplikacji: zostaje więc tylko próba zalogowania się do systemu operacyjnego Windows  w trybie awaryjnym z obsługą sieci,…

Co więcej, komunikat wydaje się bardziej autentyczny, gdyż wirus ten ma również możliwość dostępu do zainstalowanej kamery, tak że fałszywe oprogramowanie jest wstanie wykonać zdjęcie użytkownikowi siedzącemu naprzeciw komputera.

Wirus policja usuwanie

Komunikat wyświetlany przez w”wirus policja” w zależności od lokalizacji w jakiej znajduje się użytkownik, jest innej treści.

Tak czy owak należy go zignorować i czym prędzej przystąpić do usunięcia zagrożenia.

Ta strona posłuży Państwu jako kompleksowy przewodnik, który usunie wirusa lub zakażenie z Twojego komputera. Należy wykonać wszystkie czynności w odpowiedniej kolejności. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, w dowolnym momencie należy się zatrzymać  zapytać o naszą pomoc.

serwis laptopów Świętochłowice; naprawa laptopów

OPCJA I – usunięcie wirusa policja czy blokady ekranu z komputera za pomocą przywracania systemu.

Przywracanie systemu umożliwia przywrócenie plików w komputerze systemowym do wcześniejszego punktu w czasie. Jest to sposób, aby cofnąć zmiany systemowe na komputerze bez zmiany plików osobistych, takich jak e-mail, dokumenty lub zdjęcia.
Ponieważ wirus policyjny powoduje brak możliwości uruchomienia komputera w trybie zwykłym, musimy zacząć od przywracania systemu w trybie awaryjnym z wierszem polecenia trybu.

 1. Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym z wierszem polecenia. Aby to zrobić, wyłączy komputer, a następnie poczekaj 5sekund za zakończenie ładowania procedury POST , gdy zobaczysz coś na ekranie, rozpocznij naciskanie klawisza F8 na klawiaturze.
  [Image: F8 key]
  Jeśli używasz systemu Windows 8, należy przytrzymać przycisk Shift i delikatnie wcisnąć klawisz F8 wielokrotnie,w ten sposób przełączy cię do nowego zaawansowanego „tryb odzyskiwania”, gdzie można wybrać,zaawansowane opcje naprawy.
  1. Za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze, wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia i naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
   
  wybieramy 3 opcję
  wiersz poleceń

  W wierszu polecenia, wpisujemy fraze: rstrui.exe typ, a następnie naciskamy klawisz ENTER.

  [Image: Start System Restore to remove lock screen virus]

  Alternatywnie, w przypadku korzystania z systemu Windows Vista, 7 i 8, można wpisać: C: \ windows \ system32 \ rstrui.exe, i nacisnąć klawisz Enter.
  A jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows XP, wpisz C: \ windows \ system32 \ restore \ rstrui.exe, a następnie naciśnij Enter.
  Przywracanie systemu należy rozpocząć gdy zobaczymy listę punktów przywracania. Spróbuj użyć punktu przywracania utworzonego przed datą kiedy komputer został zainfekowany.
  Gdy funkcja przywracania systemu zakończy swój proces, należy uruchomić komputer w trybie zwykłym i przeprowadzić skanowanie za pomocą programu  Malwarebytes Anti-Malware oraz HitmanPro, co zostanie pokazane w następnym kroku.

  Jak usunąć wirusa policyjnego po użyciu przywracania systemu

  Możesz pobrać program  Malwarebytes Anti-Malware Free, z linku poniżej, a następnie kliknąć dwukrotnie na ikonę o nazwie mbam-setup.exe, aby zainstalować ten program.
  Malwarebytes Anti-Malware LINK DO POBRANIA (kliknij w link aby otwarła się strona pobierania w nowym oknie, z którego można pobrać Malwarebytes Anti-Malware Free)

  Gdy rozpoczyna się instalacja, należy aby kontynuować proces instalacji, a następnie wybrać opcję FINISH

  [Image: Malwarebytes Anti-Malware final installation screen]

  W zakładce Skaner należy wybrać Wykonaj szybkie skanowanie, a następnie kliknij przycisk SCAN, aby rozpocząć wyszukiwanie wirusa policyjnego i innych zagrożeń.

  [Image: Malwarebytes Anti-Malware Quick Scan]

  Program antywirusowy rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusa policja…
  [Image: Malwarebytes Anti-Malware scanning for Police Ukash or Moneypak
  Kiedy program zakończy skanowanie, kliknij przycisk Pokaż wyniki.

   

  [Image: Malwarebytes Anti-Malware scan results]
  Pojawi się ekran z pokazując infekcje komputerowe, które program wykrył. Upewnij się, że wszystko jest sprawdzone (zaznaczone), a następnie kliknij przycisk REMOVE SELECTED zaznaczone.
  [Image: Malwarebytes Anti-Malwar removing Police Ukash or Moneypak virus]
  Cały proces usuwana wirusa zajmuje około 5-10 minut więc przy odrobinie chęci pozbycia się wirusa bez wizyty w serwisie komputerowym nie powinno przysporzyć większych problemów nawet początkującemu użytkownikowi.
 2. Reklamy