Tagi

, , , , ,

Naprawa laptopów Hp

Aby skutecznie naprawić laptopa niezbędna jest wiedza z zakresu elektroniki stosowanej w budowie płyt głównej laptopa, którą zdobywa się latami pracując w serwisie laptopów. Naprawa laptopów Hp nie różni się więc specjalnie od naprawy laptopów innych marek, gdyż zasada działania się podobna.

Diagnoza laptopa

Przed przystąpieniem do naprawy laptopa musimy najpierw stwierdzić co jest przyczyną wadliwej pracy. Za pomocą miernika i kawałka schematu sprawny serwisant ustali przyczynę awarii. Najczęściej spotykanym problemem związanym z płytą główną laptopa są poszczególne układy SMD, które wymienić można w parę minut. Więc koszt takiej naprawy nie może być wygórowany.
Oczywiście trafiają się cięższe przypadki na przykład po zalaniu laptopa gdzie naprawa może się okazać nieopłacalna lecz to są tylko wyjątki.

Brak ładowania laptopa

 

www-serwis-laptopow.slask.pl

Za brak ładowania baterii w naszym modelu może odpowiadać zarówno sama ładowarka jak i uszkodzone gniazdo zasilania. W tym celu najlepiej podpiąć zasilanie bezpośrednio na płytę pomijając te 2 elementy.
Oczywiście może się również okazać, że uszkodzeniu uległ KBC lub sam charger lecz dla doświadczonego serwisanta to nie jest nic nowego, gdyż takie usterki zdarzają się na co dzień. Compaq 6715s to laptop w którym można napotkać na niektóre z wymienionych usterek lecz po naprawie wciąż można się cieszyć wszystkimi jego zaletami.