Tagi

, , , , ,

Brak podświetlenia matrycy

Kiedy spotkamy się z problemem podświetlenia matrycy w laptopie możemy przypuszczać problem z 4 rzeczami, które są odpowiedzialne za prawidłowe wyświetlanie obrazu.

Uszkodzenie inwertera

Pierwszą podstawową rzeczą, którą należało by sprawdzić w modelu Aspire 5535 jest oczywiście inwerter, który jest bardzo częstą przyczyną tej usterki w laptopie Acer. Aby dowiedzieć się czy dochodzi napięcie do inwertera należy zmierzyć napięcie na pinach celem weryfikacji stanu zasilania.

Uszkodzenie taśmy martycy

Drugą rzeczą, którą można sprawdzić jest oczywiście taśma matrycy, którą łatwo sprawdzimy miernikiem. Warto tutaj zwrócić uwagę na ułożenie taśmy, gdyż podczas pomiarów należało by poruszać trochę samą taśmą by wykluczyć złamanie, którejś ścieżki.

Uszkodzenie matrycy

Oczywiście, może okazać się, że przyczyną nieprawidłowo wyświetlanego obrazu jest sama matryca, a raczej świetlówka która jest pęknięta lub po prostu przywiera.

Uszkodzenie kontrolera klawiatury

Ostatnią, rzeczą która odpowiada za podświetlenie matrycy jest oczywiście kontroler klawiatury zwany potocznie”kabekiem”, który ze swojej nazwy mało mówi o swojej funkcji. Jest to serce płyty głównej, które odpowiada za bardzo dużo rzeczy jak prawidłowe ładowanie baterii czy właśnie podświetlenie matrycy.

Reklamy