Tagi

, , , , ,

Naprawa karty graficznej

W laptopie Asus K50AB nastąpiła usterka związana z kartą graficzną. Problem jest następujący. Po włączeniu laptopa zapalają się tylko diody kontrolne i brak jest obrazu na matrycy. Po podgrzaniu diagnostycznym rdzenia układu BGA okazało się, że laptop wyświetla obraz poprawnie. Tym sposobem mamy sprawną diagnozę co do uszkodzenia karty graficznej w tym laptopie.

Wymianę karty należy przeprowadzić zgodnie z wszystkimi normami IPC tak aby naprawa laptopa była skuteczna. Należy tutaj wspomnieć również o wszystkich normach ESD, których zachowanie uchroni nas przed poważnymi uszkodzeniami elementów znajdujących się na płycie głównej laptopa

Serwis laptopów Asus

Pogwarancyjny serwis laptopów to bardzo popularne miejsce, w którym po zakończonym okresie gwarancyjnym można dokonać naprawy laptopa. Otóż jeśli koszt naprawy karty graficznej w serwisie pogwarancyjnym oscyluje na poziomie 400-500 pln to ta sama usługa w autoryzowanym serwisie będzie dwa razy droższa. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy serwis laptopów dysponuje taką sama wiedzą i sprzętem dlatego warto zapytać serwisanta o gwarancję wykonanej usługi. Bowiem często bywa tak, że serwis laptopów zamiast wymieniać uszkodzoną kartę graficzna laptopa tylko ją wygrzewa co przywraca układ do świata żywych lecz tylko na chwilę. Dostając gwarancję naprawy poniżej dwunastu miesięcy powinno nam się zapalić czerwone światło ostrzegawcze. Tylko wymiana układu graficznego na nowy pozbawiony wady daje pewność, że usterka nie powróci.

Serwis laptopów Chorzów

Takim miejscem, gdzie bez obawy możemy oddać uszkodzonego laptopa do naprawy jest  Serwis laptopów Chorzów.

Naprawy trwają tam jedynie 2-3 dni co daje nam pewność, że firma samodzielnie wykonuje naprawy płyt głównych. Większość serwisów komputerowych nie ma ani wiedzy ani nie dysponuje odpowiednim sprzętem aby takich napraw dokonywać. Korzystają więc z usług zaprzyjaźnionego serwisu przez co cena naprawy laptopa jest o wiele droższa. Wiadomo każdy pośrednik chce dodatkowo zarobić.