Tagi

,

Odpowiedź na to pytanie może nie być prosta, gdyż należało by sprecyzować co to jest serwis laptopów i co to jest naprawa laptopa.

Otóż serwisem laptopów nazywamy firmę, która samodzielnie czyli bez pomocy firm trzecich jest w stanie naprawić uszkodzonego laptopa. Przez naprawę laptopa rozumiemy: naprawę płyty głównej, naprawę lub wymianę matrycy, naprawę karty graficznej, naprawa gniazda zasilania itp.

Jeśli przyjrzeć się bliżej większości serwisów jakie działają na naszym terenie to może się okazać, że większość z nich nie może nosić nazwy serwis laptopów z uwagi na fakt iż nie są w stanie samodzielnie naprawić laptopa. Większość serwisów komputerowych jest tylko zwykłymi pośrednikami podczas gdy prawdziwy serwis laptopów wykonuje naprawę laptopa.

W Świętochłowicach można odszukać na chwilę obecną niewiele takich punktów zarówno jak i w Chorzowie czy Zabrzu. Większość serwisów komputerowych nie posiada odpowiedniego sprzętu oraz kwalifikacji więc przyjmują od klientów uszkodzone laptopa i odsyłają je dalej. To prowadzi do tego, że klient nie wie do końca co się dzieje z jego własnością. Nie mówiąc już o czasie naprawy oraz kosztach z tym przedsięwzięciem związanych.

Naprawa laptopa powinna generalnie trwać nie więcej niż 3 dni i posiadać 12 miesięczny status gwarancyjny co potwierdzało by rzetelnie wykonaną usługę. Na rynku komputerowym jest cała masa usług świadczonych z 3 miesięczna gwarancją, o których możemy usłyszeć. Z całą pewnością nie są to uczciwie wykonane naprawy.

Reklamy